– Lublin Lubi Larpy

LubLarp 2016 | Birdman

Riggan Thomson, aktor odgrywający niegdyś filmową postać kultowego superbohatera, wyznacza sobie zadanie wystawienia sztuki na deskach słynnego teatru przy Broadwayu. Cel nie jest łatwy do osiągnięcia, a przygotowania są najeżone nieoczekiwanymi trudnościami i zwrotami akcji, które często dotyczą spraw dużo bardziej przyziemnych, niż broadwayowska sztuka. Do premiery pozostał mniej niż tydzień, a jakby problemów było mało, na skutek nieszczęśliwego wypadku, z udziału w spektaklu musiał zrezygnować jeden z głównych aktorów. Kto wie jak rozwinie się ta sytuacja i czy zwycięsko wyjdzie z niej Sztuka czy problemy dnia codziennego…

gdzie: Fantastyczne Centrum Kultury, ul. Lwowska 12
kiedy:  sobota, 22 października 2016, godz. 16:00
czas trwania:  5 godzin
liczba graczy: 6
sugerowany wiek uczestników: 16+
forma: chamberlarp
stroje: brak wymagań
wstęp: BEZPŁATNY. Zabierzcie ze sobą tylko dobry humor i coś słodkiego (lub słonego) do pochrupania. 🙂
zapisy: pod adresem info@lublarp.pl. Prosimy o podanie w treści maila tytułu larpa, imienia, nazwiska i numeru telefonu kontaktowego.

Larpowa adaptacja filmu Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance). Gra nie będzie w 100% wierna oryginałowi i skupi się tylko na wybranych wątkach filmowego pierwowzoru. Uczestnicy wcielą się w postaci zaangażowane w przygotowanie i wystawienie sztuki na deskach słynnego broadwayowskiego teatru. Gra będzie cechowała się dużą umownością. W jej trakcie uczestnicy otrzymają możliwość stworzenia wspólnej opowieści o kilku dniach poprzedzających premierę. W tym, ostatnich próbach wewnętrznych, próbach z udziałem publiczności i wreszcie samej premierze. Całość będzie próbą stworzenia pewnego rodzaju komentarza do pojęć takich jak: teatr, sztuka, artysta, popularność, sukces, ambicja. Nie będzie tu epickich scen, wielowątkowych intryg czy rozwiązywania zagadek. Spodziewać się można raczej dużej dawki mówienia, przemyśleń, komentowania i oceniania rzeczywistości i innych osób.

Grę poprzedzą obowiązkowe warsztaty.

UWAGI:

  1. Film Birdman to świetna produkcja, która została nagrodzona Oscarem w kategorii najlepszy film. Gra z pewnością zdradzi pewne elementy tej historii, więc jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z filmem, to zastanówcie się dwa razy nad udziałem w grze.
  2. Ważnym elementem gry będą monologi wygłaszane i oceniane przez graczy. Każdy z uczestników będzie musiał zmierzyć się z tym zadaniem i tematem wskazanym przez prowadzącego. Ten element zostanie przećwiczony na obowiązkowych warsztatach, które poprzedzą grę.
  3. W trakcie gry obowiązuje zasada no pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza.
  4. W grze może pojawić się tematyka uzależnień, dyskryminacji oraz wulgarny język, ale żaden z tych elementów nie jest głównym tematem gry.

 

birdman16naglowek

LubLarp 2016 to seria larpów, które odbędą się w Lublinie do końca roku. Zapraszamy Was na dobre i sprawdzone gry od uznanych twórców z całej Polski. Mamy nadzieję, że starzy wyjadacze spotkają się na nich z początkującymi larpowcami. Liczymy na nowe znajomości, wymianę doświadczeń i dalszą popularyzację larpów w Lublinie. Kalendarz spotkań znajdziecie pod linkiem.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.