– Lublin Lubi Larpy

LubLarp 2016 | Moving

„Moving” to opowieść o pewnym rozdziale, który dobiegł końca. O konieczności podniesienia się i ruszenia z miejsca. O drzwiach, które trzeba zamknąć, zanim wybierzemy się w dalszą drogę.

„Moving” to ciężki bagaż doświadczeń. To, co musimy zabrać, a co zostawić za sobą. Również to, co ukrywamy gdzieś głęboko przed światem.

„Moving” to intymna refleksja o życiu. To historia, która dzieje się tu i teraz, choć mogłaby wydarzyć się zawsze i wszędzie.

„Moving” to larp o sprawach istotnych, który ma za zadanie poruszyć, skłonić do refleksji i zadania sobie kilku ważnych pytań. Minimalistyczna gra z rodzaju „fun but not funny”, której autorami są Aleksandra Kata, Magdalena Zylik i Marcin Słowikowski.

gdzie: Fantastyczne Centrum Kultury, ul. Lwowska 12
kiedy:  piątek, 18 listopada 2016, godz. 18:00
czas trwania: 3-4 godziny
liczba graczy: 7
sugerowany wiek uczestników: 16+
forma: chamberlarp
stroje: brak wymagań
wstęp: BEZPŁATNY
zapisy: pod adresem info@lublarp.pl. Prosimy o podanie w treści maila tytułu larpa, imienia, nazwiska i numeru telefonu kontaktowego.

Przyzwyczajenia i nawyki mają w sobie coś z wygodnego fotela, w który zapadamy się trochę mimowolnie. Pod pledem wydeptanych ścieżek i sprawdzonych rozwiązań ukrywamy się przed powiewem świeżego spojrzenia. Dajemy się rozleniwiać miękkim utartym schematom. Patrzymy na wszystko zawsze z tej samej perspektywy, a jak wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Larpy w swoim założeniu powinny podrywać nas z tego fotela, być remedium na rutynę dnia codziennego, pozwalać spojrzeć na świat oczami kogoś innego. Jednak graczom i twórcom larpów także zdarza się przysnąć w wygodnym fotelu. To nie jest żaden zarzut, czy powód do wstydu – zwłaszcza, że niektórzy moszczą sobie swoje larpowe posłanie latami. Są jednak tacy, którzy postanawiają wstać i zobaczyć, co się dzieje na zewnątrz (oraz delikwenci, którzy nigdy nie potrafią usiedzieć na miejscu).

Moving jest próbą walki z syndromem wygodnego fotela na wielu poziomach. Twórcom każe szukać nowych metod narracji i środków wyrazu, graczom – przekraczać granice komfortu, postaciom – zmierzyć się z trudnym problemem. Uczestników stawia przed faktem dokonanym, bierze z zaskoczenia i zmusza do rozważań, od których na co dzień uciekamy. Nawet sam tytuł, tak wieloznaczny, zmusza do myślenia…

Tak po ludzku:

To w zawoalowany sposób jest zawarte w opisie, ale na wypadek, gdyby ktoś nie doczytał pomiędzy wierszami – Moving jest niewygodny i sprawia dyskomfort. W trakcie i po fakcie. Tak został wymyślony i napisany. Dlatego jeśli nie jesteś fanem larpów sprawiających dyskomfort albo po prostu nie masz ochoty na takiego larpa w tym konkretnym momencie swojego życia – lepiej zapisz się na którąś z pozostałych gier.

moving16fotka

LubLarp 2016 to seria larpów, które odbędą się w Lublinie do końca roku. Zapraszamy Was na dobre i sprawdzone gry od uznanych twórców z całej Polski. Mamy nadzieję, że starzy wyjadacze spotkają się na nich z początkującymi larpowcami. Liczymy na nowe znajomości, wymianę doświadczeń i dalszą popularyzację larpów w Lublinie. Kalendarz spotkań znajdziecie pod linkiem.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.