– Lublin Lubi Larpy

Saga o Ulvedalen | czas i miejsce

Mamy dobre wieści dla wszystkich zainteresowanych larpem Saga o Ulvedalen. Po pierwsze: znaleźliśmy idealną lokację. Po drugie: w styczniu odbędzie się nie jedna, a dwie odsłony gry.

Zabierzemy Was do małej wsi Skowieszynek pod Kazimierzem Dolnym, gdzie znaleźliśmy starą klimatyczną stodołę z drewnianymi wierzejami. Klepisko, bo tak nazywa się to miejsce, jest przyjazne wszelkim twórczym inicjatywom. Tego lata jego właściciele zainicjowali w stodole kameralny teatr. Prowadzimy także rozmowy w celu zorganizowania dla uczestników noclegu oraz transportu w Kazimierzu Dolnym.

Pierwsza Saga o Ulvedalen odbędzie się w sobotę 16 stycznia i będzie edycją dedykowaną, co oznacza, że będą mogły wziąć w niej udział osoby specjalnie zaproszone przez autorkę do odegrania konkretnych ról. Wszyscy gracze z tego grona już wkrótce otrzymają potrzebne informacje drogą mailową i zostaną poproszeni o potwierdzenie udziału. W wypadku rezygnacji z roli będziemy szukać odpowiedniego zastępstwa.

Druga edycja larpa odbędzie się tydzień później, czyli 23 stycznia – również w sobotę. Zostaną na nią zorganizowane otwarte zapisy, które rozpoczniemy w grudniu. Jednocześnie przypominamy, że znajomość systemu RPG Changeling: the Lost ani larpa Koszmarne Gąszczu Kołysanki nie jest niezbędnym warunkiem do wzięcia udziału w grze, choć ten drugi czynnik może wpłynąć na jakość zabawy ze względu na ciągłość części wątków czy postaci.