– Lublin Lubi Larpy

Larp Birdman

Zapraszamy do wzięcia udziału w debiucie larpowym Kuby z LubLarp Teamu. Gra zakwalifikowała się do tegorocznej edycji Złotych Masek – wy macie szansę zagrać jeszcze przed Pyrkonem.

Larpowa adaptacja filmu Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance). Gra nie będzie w 100% wierna oryginałowi i skupi się tylko na wybranych wątkach filmowego pierwowzoru. Uczestnicy wcielą się w postaci zaangażowane w przygotowanie i wystawienie sztuki na deskach słynnego broadwayowskiego teatru. Gra będzie cechowała się dużą umownością. W jej trakcie uczestnicy otrzymają możliwość stworzenia wspólnej opowieści o kilku dniach poprzedzających premierę. W tym, ostatnich próbach, prapremierach i wreszcie samej premierze. Całość będzie próbą stworzenia pewnego rodzaju komentarza do pojęć takich jak: teatr, sztuka, artysta, popularność, sukces, ambicja. Nie będzie tu epickich scen, wielowątkowych intryg czy rozwiązywania zagadek. Spodziewać się można raczej dużej dawki mówienia, przemyśleń, komentowania i oceniania rzeczywistości i innych osób. Grę poprzedzą obowiązkowe warsztaty.

UWAGI:
1. Film Birdman to świetna produkcja, która została nagrodzona Oscarem w kategorii najlepszy film. Gra z pewnością zdradzi pewne elementy tej historii, więc jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z filmem, to zastanówcie się dwa razy nad udziałem w grze.
2. Ważnym elementem gry będą monologi wygłaszane i oceniane przez graczy. Każdy z uczestników będzie musiał zmierzyć się z tym zadaniem i tematem wskazanym przez prowadzącego. Ten element zostanie przećwiczony na obowiązkowych warsztatach, które poprzedzą grę.
3. W trakcie gry obowiązuje zasada no pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza.
4. W grze może pojawić się tematyka uzależnień, dyskryminacji oraz wulgarny język, ale żaden z tych elementów nie jest głównym tematem gry.
5. 6 kwietnia odbędzie się testowa edycja larpa, który jest przygotowywany z myślą o konkursie Złote Maski. W przypadku zainteresowania edycją, która odbędzie się podczas Pyrkonu, zapisy znajdziecie w tym miejscu.

Wstęp fabularny:
Riggan Thomson, aktor odgrywający niegdyś filmową postać kultowego superbohatera, wyznacza sobie zadanie wystawienia sztuki na deskach słynnego teatru przy Broadwayu. Cel nie jest łatwy do osiągnięcia, a przygotowania są najeżone nieoczekiwanymi trudnościami i zwrotami akcji, które często dotyczą spraw dużo bardziej przyziemnych, niż broadwayowska sztuka. Do premiery pozostał mniej niż tydzień, a jakby problemów było mało, na skutek nieszczęśliwego wypadku, z udziału w spektaklu musiał zrezygnować jeden z głównych aktorów. Kto wie, jak rozwinie się ta sytuacja i czy zwycięsko wyjdzie z nich Sztuka czy problemy dnia codziennego…
____________________________________________________

Scenariusz i prowadzenie: Jakub 'Shonsu’ Barański
Forma: chamber larp
Liczba uczestników: 6 (3 role żeńskie, 3 role męskie)
Termin: 6 kwietnia (poniedziałek), godz. 17:00
Miejsce: Dom Kultury Narnia, ul. Lwowska 12

Zapisy: Jeżeli masz ochotę wziąć udział w larpie, przeczytaj proszę powyższy opis, napisz na adres kuba@lublarp.pl, w treści podaj swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz informację, czy oglądałeś/aś film Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance).