– Lublin Lubi Larpy

Miss Zasranych Stanów | wybory

Wybory miss to coś więcej niż konkurs piękności. To okazja na zgarnięcie wielkich gambli i zaistnienie na dużą skalę. To także pretekst do spotkania przedstawicieli wszystkich znanych ostoi cywilizacji, starcia przeróżnych temperamentów, motywacji, podejść do życia i wizji świata. Motyw przewodni aż prosi się o to, aby wycisnąć z niego jeszcze więcej, dlatego złamiemy jedno z największych tabu larpowego świata i nagrodzimy drużynę zwycięskiej kandydatki.

W naszej wizji takie konkursy w postapokaliptycznym świecie nie miałyby zbyt wiele wspólnego z tym, co znamy teraz, nie byłyby sztywniackie i pompatyczne, a kandydatki miałyby do zaprezentowania o wiele więcej niż tylko ładną buźkę, talię osy czy duży biust. Spodziewamy się plejady ciekawych i wyrazistych postaci kobiecych, wokół których kręcić będzie się wiele wątków: wy zbudujecie te wewnątrz drużyn, my zbudujemy te międzydrużynowe.

Chcemy zachować jednak atmosferę i przepych wyborów miss i każdej innej dużej gali. Na terenie gry zbudujemy wybieg, na którym kandydatki będą mogły się zaprezentować, będzie oświetlenie i nagłośnienie, spodziewamy się prawdziwego show. Zadbamy o emocje zarówno na scenie jak i za kulisami. Przygotujemy backstage z ograniczonym dostępem dla pozostałych graczy, gdzie dziewczyny będą mogły nie tylko zrobić się na bóstwo, ale także grać między sobą.

W trakcie larpa będą trzy około godzinne moduły związane bezpośrednio z prezentacją kandydatek. Pierwsze wyjście to “talent show”. Każda z dziewczyn będzie miała 5 minut na zaprezentowanie czegoś, co zwali wszystkich z nóg. W tym miejscu mile widziane będzie zaangażowanie pozostałych członków drużyny. To może być wszystko, co będzie w klimacie: śpiew, stepowanie, gra aktorska, stand-up, jedzenie hot-dogów na czas, połykanie mieczy – cokolwiek przyjdzie Wam do głowy i będziecie potrafili pokazać, by zachwycić publiczność.

Drugi moduł to wyjście w stroju kąpielowym. Totalnie od Was zależy, czy będzie to zwykły kostium, bikini z nadrukowaną flagą USA, oldschoolowy pasiak, kostium syrenki czy pianka do nurkowania. Tutaj nastąpi też uwielbiany przez wszystkich etap żenujących pytań o pokój na świecie – nie mogłoby go przecież zabraknąć… Wreszcie trzecie, finałowe wyjście! KREACJE! W świecie postapo nie obowiązują raczej suknie balowe albo ślubne, ale chodzi nam o coś o porównywalnym lub większym czynniku zajebistości! Co razem z wybraną przez Was muzyką zbuduje show i sprawi, że pozostałym opadną szczęki.

Konkurs będzie miał także trzy poziomy, a kandydatki szansę na zdobycie trzech różnych tytułów:

  • Miss Publiczności – ingame wszyscy uczestnicy będą mogli oddawać głosy na poszczególne kandydatki. Będą przyznawane przez postaci wedle ich uznania. Będzie można o nie fabularnie walczyć i je kupować.
  • Miss Foto – ten tytuł przyznają najbardziej fotogenicznej kandydatce fotomajstrowie obecni na grze, oceniając całokształt jej występów przez pryzmat obiektywu.
  • Miss Zasranych Stanów – niejako poza grą tytuł zostanie przyznany przez organizatorów – nie samej kandydatce ale wybranej drużynie, za całokształt udziału w larpie. Zwycięska ekipa w przypadku kolejnych wyborów będzie miała prawo walczyć o obronę tytułu bez ponoszenia kosztów.

Liczymy na mnóstwo emocji i niezapomniane wrażenia, już nie możemy się doczekać Waszych szalonych pomysłów na kreacje i występy. To na pewno będzie show nie z tej ziemi!