– Lublin Lubi Larpy

Ostatni dzień Wiosny

Gdy kierujesz się myślą “żyjmy, jakby jutra miało nie być!” to wcale nie zakładasz, że jutra naprawdę już nie będzie. Odmieńcy i ludzie żyją wspólnie, tworząc małą społeczność, rodzinę, dzielą ze sobą każdy dzień. Ten ma być wyjątkowo radosny, w końcu to ostatnie wiosenne urodziny w tym roku, ostatnia taka chwila, zanim nadejdzie gorące lato. Ostatni dzień wiosny.

Larp inspirowany systemem rpg Changeling the Lost. Opowiada o grupie Odmieńców z dworu Wiosny, dziaciach- kwiatach, którzy w zmienionej współczesnej codzienności odnaleźli dla siebie dom, gdzie mogli pomieścić swój mały, kolorowy, beztroski świat. Nawet, jeśli ich czas już przeminął, jeśli przestali pasować do otaczającej ich rzeczywistości.

Gra oferuje ponad trzydzieści godzin rozrywki, z gotowaniem, wylegiwaniem się na trawie i poduszkach, rozwieszaniem kolorowych serpentyn i noclegiem in-game, a to wszystko z rozgrywającymi się poruszającymi historiami, uczuciami i emocjami. Gracze muszą być gotowi na jedno – to będzie ostatni dzień ich postaci, ale oni o tym nie wiedzą…

Autorkami scenariusza są Emilia Kowalska i Kaja Skorzyńska, duet odpowiedzialny za Przystań Niedokończonych Opowieści. Premierowa edycja została przesunięta ze względu na Covid-19, jak tylko zostanie ustalona nowa data, będziemy o niej informować na naszych kanałach. Gra rozpoczyna się w piątek wieczorem i trwa do późnej godziny w sobotę.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem projektowym oraz śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Aktualizacja: ze względu na pandemię Covid-19 premiera larpa została przesunięta z 29-31 maja 2020.