– Lublin Lubi Larpy

To nie jest świat dla starych bogów

Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się, gdy któryś z bogów – tracąc boskość – odchodzi w cień? Może zauważyliście indiańskie tatuaże dyskretnie wystające spod garnituru Waszego szefa? Zwróciliście uwagę, że ma spojrzenie, jakby przeżył więcej niż jedno życie? A może zainteresowało Was, kim jest ta starsza sąsiadka, za którą zawsze podąża stadko kotów? Czujecie niespotykaną aurę, jaką ona roztacza? Nie pomyśleliście nigdy, że to bogowie porzuceni przez swoich wyznawców, próbujący znaleźć miejsce dla siebie?

Z ogromną radością zapraszamy Was na larpa „To nie jest świat dla starych bogów”, w którym wcielicie się w postaci z najróżniejszych mitologii, od greckiej, przez słowiańską, po wierzenia voodoo. Będą to bohaterowie żyjący w naszych czasach, zmuszeni do stopniowego odrzucania boskości i rozpoczęcia zwykłej ludzkiej egzystencji. Nie zabraknie Wam też niedomkniętych relacji rodzinnych, gdzie problemy nawarstwiały się przez wieki.

Wyobraźcie sobie, że istniejecie od całych tysiącleci. Widzieliście już wszystko, doświadczyliście wszystkiego. Nie odczuwacie takiej ekscytacji co kiedyś. Macie wrażenie, że nic już Was nie zaskoczy. Czas płynie i płynie, a Wy trwacie na tym świecie, znużeni i zblazowani. Wiecie, że będziecie tak trwać jeszcze długie lata. Ale nagle niektórzy bogowie zaczynają umierać – więc Was też to prędzej czy później czeka. Dopiero zderzenie ze śmiertelnością uświadamia Wam, że pragniecie żyć; że jest za wcześnie, by odchodzić. Tylko co możecie z tym zrobić?

Poprzez uwspółcześnienie i reinterpretację mitów chcemy opowiedzieć o utraconej szansie oraz żałobie po długowieczności. To historia o tym, że nie powinniśmy potrzebować kataklizmu, byśmy zaczęli kochać życie. Wystarczy, że jesteśmy ludźmi – wtedy śmierć i tak przyjdzie zbyt szybko. I innego końca świata nie będzie…

Premiera larpa została przesunięta ze względu na Covid-19 i odbyła się 14 maja 2022 roku. Autorkami larpa są Anna Kłodnicka i Melania Pełczyńska. Druga edycja gry planowana jest na 24 września 2022 roku. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem projektowym i listą wakatów na grę.

AKTUALIZACJA: ze względu na pandemię Covid-19 premiera larpa została przesunięta z 14 maja 2022.