– Lublin Lubi Larpy

Bal marionetek

“Bal marionetek” przeniósł uczestników do mrocznego świata Monastyru.  Świata pełnego spisków i tajemnic, którego bohaterami są dumni ludzie doświadczeni przez życie. Świata, który skrywa fałsz i obłudę pod maską piękna i elegancji.

Miejsce: Pałac Czartoryskich w Puławach
Termin: 12 września 2015
Autorzy: Jakub Barański, Daniel Krzaczkowski, Natalia Rożek
Liczba uczestników: 53
Start zapisów: 15 lipca 2015
Koszt: 60-100 zł
wydarzenie na Facebooku

Akcja larpa działa się w stolicy Cynazji – Kindle, podczas balu koronacyjnego młodziutkiej królowej Claire Marie księżnej LermontOrganizatorzy zapewnili graczom okazję do stworzenia bogatej, wielowątkowej i emocjonalnej historii, a także możliwość wzięcia udziału w balu o prawdziwie barokowym charakterze, pełnym pięknych dam i wytwornych kawalerów. Fabuła gry powstała w oparciu o zgłoszenia 31 osób z pierwszej tury zapisów. Larp powstał we współpracy ze stowarzyszeniem Studnia Pamięci.

Bal marionetek: Karnawał

Po rocznej przerwie, we wrześniu 2016 wróciliśmy do barwnego świata znanego z systemu RPG Monastyr. „Bal marionetek” organizowany w Pałacu Czartoryskich, pokazał ogromne możliwości, blichrt i mrok, które świat Dominium oferuje miłośnikom larpów.

Miejsce: Pałac Czartoryskich w Puławach
Termin: 10 września 2016
Autorzy: Jakub Barański, Daniel Krzaczkowski, Natalia Rożek
Liczba uczestników: 52
Start zapisów: 15 lipca 2016
Koszt: 80-100 zł
wydarzenie na Facebooku

„Bal Marionetek: Karnawał” to historia, która rozegrała się z dala od stolicy kraju, wielkiej polityki i decyzji ważnych dla całej Cynazji. Ponownie zaproponowaliśmy graczom stworzenie bogatej, wielowątkowej i emocjonalnej historii, jak również daliśmy im szansę na udział w balu o prawdziwie barokowym charakterze, pełnym pięknych dam i wytwornych kawalerów.

Akcja scenariusza miała miejsce w Kan, mieście zazdrośnie patrzącym na Kindle, ale również do cna cynazyjskim. Pełnym lokalnych zależności, intryg, zwaśnionych rodów, rodzinnych sekretów, skrywanych romansów oraz, jak to w Cynazji, blichtru, przepychu i chęci do zabawy! Okazja do spotkania była najlepsza z możliwych – miejski bal karnawałowy. Nie na nim zabrakło śmietanki towarzyskiej Kan, jak i gości z całego kraju, a także Dominium!