LubLarp Festiwal 1/5

Oto pierwszy spośród larpów, w które będziecie mogli zagrać podczas LubLarp Festiwalu. Świeżutka larpowa bułeczka. Napisana na tegoroczną Avangardę i nagrodzona w kategorii Best Larp.

Czy ludzka dusza może rzucać cień? Jak reaguje społeczność, która ryzykując własnym życiem ratuje bliźnich? Jak cienką jest granica między poczuciem wdzięczności, a ciążącą na barkach zależnością?

Stańcie się potworami wraz z mieszkańcami Ombreville. Stoczcie walkę o własne dusze, zamieszkajcie w okupowanej Francji i ukrywajcie w miasteczku uciekinierów z obozu koncentracyjnego.

 

Pewnego razu… to opowieść o ludzkiej naturze. Opowieść o strachu, zawiści, plotkach prowadzących do nieszczęść.

Trochę tu patriotyzmu, trochę obmierzłej kolaboracji. Trochę tu lojalności i trochę zdrady. Trochę tu małomiasteczkowości, trochę otwartości. Najważniejsze jednak, że bardzo dużo tu człowieka. O tym, czy w pozytywnym, czy negatywnym, obrzydliwym tego słowa znaczeniu sami zdecydujecie w ciągu kilku godzin LARPa.

Tak, tworząc go inspirowaliśmy się trylogią „U.S.A” Larsa von Triera. Z filmów tego reżysera uczyliśmy się swojego cynizmu i zamiłowania do obnażania ludzkiej, wewnętrznej brzydoty oraz filozofii, według której w swoich bliźnich należy przede wszystkim wątpić.

W ramach hołdu zachowamy jego surowość scenografii. Ściany domów oznaczymy leżącą na podłodze żółtą taśmą, obiekty podpiszemy kredą. Będzie smacznie i spartańsko. Przejrzymy Was na przestrzał.

Forma: Chamber larp
Konwencja: II wojna światowa
Czas trwania: 6 h
Liczba uczestników: 16-26
Autorzy: Patryk Stryjewski, Anna Gęślicka
Prowadzący: Patryk Stryjewski, Anna Gęślicka

Best Larp w konkursie Ava Larp 2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *