– Lublin Lubi Larpy

Larpy Najwyższych Lotów

Zapraszamy do zapoznania się z programem trzeciej edycji konkursu Larpy Najwyższych Lotów, która będzie miała miejsce podczas Festiwalu Fantastyki Falkon w dniach 6-8 listopada w Lublinie. Zapisy na wszystkie larpy będą prowadzone na miejscu.

Selekcja (nie)naturalna – Emilia ‘Emi’ Kowalska

piątek 6.11.2015, godz: 19.00-21.00

Witajcie w Programie Selekcji, obowiązującym zgodnie z ustawą 49 „O normowaniu społeczeństwa i relacji społecznych”. Każdy biorący udział wyraził zgodę na uczestnictwo w programie. Brak podporządkowania zasadom programu skutkuje natychmiastowym wydaleniem z programu. Program Selekcji jest obowiązkowym etapem związanym z wyłonieniem jednostek zdolnych do bezkonfliktowego współtworzenia społeczeństwa. Program Selekcji dąży do zapewniania równowagi społecznej, oraz gwarancji spokoju dla każdej jednostki.

Laleczka Chucky na Ulicy Wiązów w Piątek Trzynastego kontra… PTAKI – Kamil Rauch

piątek 6.11.2015, godz: 21.20-23.30

Grupa opętanych myślą o seksie nastolatków z highschool im. Wesa Cravena, w poszukiwaniu ustronnego zakątka do kopulacji rusza na imprezę do budynku multikina zamkniętego po serii niewyjaśnionych zbrodni. Komediowy freeform z udziałem publiczności.

Łaska – Anna i Michał Rogala

sobota 7.11.2015, godz: 11.00-13.00

Metafizyczny dramat obyczajowy osadzony w realiach znanego z popkultury Czyśćca. Podczas larpa gracze wcielą się w role pokutujących dusz, które biorą udział w rozgrywce przygotowanej przez archanioła Gabriela i Lucyfera. Mają możliwość opuścić Czyściec, odgrywając na nowo sceny z przeszłości, które zaważyły na obecnym położeniu wybranych dusz. Brzmi jak umieranie w zimnej wodzie? Słusznie. Dla gamistów jednak też coś znajdziemy. Zresztą, to tylko 2 godziny – co Wam szkodzi?

Myślnia – Bartosz Bruski, Paweł Jasiński, Katarzyna Karpińska, Maciej Maciejski, Agnieszka Rogowska

sobota 7.11.2015, godz: 13.30-15.30

Niedaleka przyszłość. Naukowcy odkrywają Myślnię – twór powstały z ludzkich myśli, który niczym wielki ocean istniał i rozwijał się w ukrytej przestrzeni obok nas. Nikt nie wie do końca, czym jest Myślnia – bogiem, wielojednością, a może po prostu zjawiskiem fizycznym? Wiadomo jednak, że jej wpływ na ludzkość będzie się wzmagał. Stajemy się podatni na jej odczuwanie w miarę tego, jak rośnie w siłę. Myśli tam zmieniają się i łączą skomplikowane ekosystemy, oddziałują na coraz więcej ludzi na całym świecie, w nieodwracalny sposób odmieniając ich umysły. Będą powracać. W końcu przejmą nas wszystkich, jeżeli nic z tym nie zrobimy.

Tajna baza wojskowa amerykańskiej armii w Strefie 51. Eksperyment ostatniej szansy – należy zbadać Myślnię, odkryć sposób, by ją powstrzymać. Nie będzie to jednak proste zadanie…

Jak długo zostaniesz sobą? Co czyni cię tym, kim jesteś? Kiedy twoja osobowość umrze?

Zapraszamy na larpa inspirowanego “Czarnymi Oceanami” Jacka Dukaja.

Dramat science fiction. Opowieść o śmiałkach starających się uratować ludzkość przed obcym zjawiskiem o niezbadanej dotąd naturze.

Ukomavu – Bartosz Zioło

sobota 7.11.2015, godz: 16.00-18.00

Ukomavu to dorosłość. Rytuał.
Ukomavu to proces. Składamy w nim samego siebie z różnych części.
Ukomavu to kradzież. Nic przecież nie bierze się z nicości.
Ukomavu to podróż. Taka, którą przetrwa tylko jeden z was. I wszyscy z osobna.
Czy okażesz się lepszy od twoich współplemieńców? Czy twoja konfrontacja z nimi czegoś cię nauczy?
Czy po Ukomavu staniesz się pełnoprawnym człowiekiem? Co jesteś w stanie dać od siebie, jeśli przegrasz?
Na te pytania musisz znaleźć odpowiedzi samodzielnie. Ale czy wystarczy ci odwagi, aby je poznać?
Gra eliminacyjna w konwencji plemiennej z dużym naciskiem na spirytyzm (wiarę w duchy innych ludzi krążące po świecie).

Tunel – Aleksandra Tomicka-Kaiper, Przemysław Klaman

sobota 7.11.2015, godz: 18.30-20.30

Kiedy w twojej głowie pojawia się ktoś więcej niż ty, zwiastuje to problem. Czy to ty jesteś sobą czy tobą jest ktoś inny? Dzielisz i rządzisz czy jesteś tylko chwilową manifestacją świadomości, pojawiającą się w określonym momencie?

To będzie larp o głosach w głowie. W twojej głowie, a może o tym, że to ty jesteś głosem w czyjejś? O tym, że nikt nie jest nieistotny, ale niektórzy są istotni bardziej, a inni mniej. I że trzeba poświęcić kogoś, by przeżyć. Poświęcisz czy będziesz poświęcony?

Niezbadane dotychczas wyczerpująco zjawisko zaburzenia dysocjacyjnego tożsamości (potocznie zwanego osobowością wieloraką) posłużyło jako punkt wyjścia do stworzenia larpa „Tunel”. Gracze wcielają się w rolę poszczególnych tożsamości i usiłują przetrwać kryzys związany z być albo nie być ich wszystkich. Uda się to tylko nielicznym, pozostali odejdą i nikt po nich nie zapłacze.

Gra porusza problemy zaburzeń psychicznych, przemocy, seksu – może zawierać treści brutalne. Przeznaczona jest tylko osób pełnoletnich.

Krótki larp o umieraniu w zimnej wodzie – Patryk Bielawski, Aleksandra Sokólska

sobota 7.11.2015, godz: 21.00-23.00

– Mayday, mayday! Statek Red Herring wzywa pomocy! Idziemy na dno! Szalupy odpadły od kadłuba. Nie wiem, ile wytrzymamy na morzu. Błagamy o pomoc!!! Halo, czy ktoś nas słyszy? Mayday, Mayday! – dramatyczne wezwanie, tylko czy ktoś na nie odpowie? Kto z załogi i pasażerów przeżyje? Co okaże się najbardziej śmiercionośne: zimna woda, krwiożercze rekiny czy przerażeni ludzie? Przekonaj się na własnej skórze, czym w chwili zagrożenia stają się ludzie i że prawdziwe bestie wcale nie pływają pod wodą, lecz dryfują na jej powierzchni.

Może być smutno. Może być wesoło. Tak samo komicznie, jak i dramatycznie. Do tego rekiny. Kto nie lubi rekinów? Jeśli kręci Was umieranie w zimnej wodzie to bierzcie pompowane rękawki, koła ratunkowe i zapraszamy na pokład Red Herringa.