– Lublin Lubi Larpy

Złote Maski 2016 | program

Zapraszamy do zapoznania się z programem konkursu Złote Maski 2016, który będzie miał miejsce podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon w dniach 8-10 Kwietnia w Poznaniu.

 

Brothers in arms – Patryk Stryjewski, Anna Gęślicka

piątek, 8.4.2016, godz: 17:30-20:30

Kilku amerykańskich żołnierzy piechoty zostaje odciętych od oddziału w samotnej, afgańskiej wiosce. Od otaczających ich, wrogich talibów dzieli ich tylko niski murek, teraz stanowiący ich ostatni bastion. Historia rozpaczliwej walki o życie toczonej przez żołnierzy to opowieść o więziach między towarzyszami broni, trudnych moralnych wyborach obecnych w każdym zbrojnym konflikcie i próbie zachowania równowagi psychicznej, normalności w skrajnych okolicznościach. Gra czerpie inspiracje z klasyki hollywoodzkiego kina wojennego. Problematyką i fabułą nawiązuje do takich tytułów jak „Pluton”, „Wzgórze Złamanych Serc”, „Łzy Słońca”, „Snajper”, „Kompania Braci” czy rosyjskie dzieło „9 Kompania”.

 

Dom spokojnej starości – Paweł 'Kodel’ Mielnik, Piotr Katkowski

piątek, 8.4.2016, godz: 17:30-20:30

Mówią, że każdy, kto dożył starości powinien cieszyć się jej spokojem i korzystać z jej uroków. Pensjonariusze domu spokojnej starości „Zapiecek” ostatnie lata swego życia, mają spędzić bez zmartwień w błogiej atmosferze opieki i życzliwości. Pomagają im w tym pielęgniarze doglądający ich o każdej porze dnia i nocy. Czas w takim miejscu płynie jakby wolniej. A dni zlewają się jak we śnie upływając na rozrywkach pensjonariuszy. Są jednak wśród nich też tacy, których duch awanturnika nie opuścił nawet teraz. Problematyczni, figlarni czasem niezdarni. W dodatku po cichu układają pewien plan… – larp utrzymany w klimacie obyczajowej komedii.

 

Trzecia transcendencja – Jakub 'Til’ Alejski, Dariusz Domagalski

piątek, 8.4.2016, godz: 17:30-20:30

Świat przyszłości. Ewolucja ludzi przeszła w nową fazę dzięki platformie, jaką jest cyberprzestrzeń. Informacja stała się podstawowym zasobem, a jej gromadzenie i magazynowanie to sprawa priorytetowa. Człowiek to nie tylko ciało i kości, to również wspomnienia, emocje i uczucia determinowane przez doświadczenie. Wspomnienia to jednak broń obosieczna. Niektóre budują człowieka, wzmacniają poczucie jego wartości, o innych chciałby się jak najszybciej zapomnieć, ale one też są ważne, bowiem tworzą jego osobowość. Nie znaczy to jednak, że muszą cały czas zaprzątać jego głowę. Wspomnienia można przechowywać w banku pamięci, w cybernetycznej chmurze i wybierać te, które są aktualnie potrzebne. To imperatywy determinujące działania człowieka, wyznaczające jego cele i pragnienia.

 

Lewiatan – Artur 'Silvanel’ Woźniak

sobota, 9.4.2016, godz: 9:00-13:00

Lewiatan jest osadzoną w realiach Wojen Napoleońskich opowieścią o brytyjskim okręcie wojennym, którego załoga w przededniu Bitwy pod Trafalgarem zostaje postawiona przed sądem wojskowym. Jest to opowieść o obowiązku, posłuszeństwie, miłości do ojczyzny, okrucieństwie i dumie. Gra zawiera obszerne elementy freeformu i będzie wymagała od graczy sporej dozy improwizacji. Dostępne tylko i wyłącznie postacie męskie (kobiety odgrywające mężczyzn są mile widziane). Gra tylko dla pełnoletnich uczestników!
(UWAGA: Gra tylko dla osób pełnoletnich.)

 

Red Earth – Ewelina 'Wiwerna’ Glapiak

sobota, 9.4.2016, godz: 9:00-12:00

Rzeczywistość – może mieć kilka wymiarów. Każdy nich może być prawdziwy. Czy to wirtualna, medialna, lub to, co widzisz i co dookoła Cię otacza w realnym świecie. Który z nich jest dla Ciebie prawdziwy i gdzie jest więcej prawdy? Zmierzy się z tym pytaniem grupa zwykłych pracowników lokalnej firmy, którzy teoretycznie kształtowani przez media i XXI wiek, mogą dostrzec prawdę. Nie tylko w białym i czarnym kolorze.

 

Super Mario Business Story – Jakub 'Shonsu’ Barański

sobota, 9.4.2016, godz: 9:30-13:30

Mario, znany także jako Super Mario, to fikcyjna postać ze świata gier wideo, którą stworzyła firma Nintendo. Od ponad 30 lat Mario i spółka dostarczają niezwykłych historii, które mają miejsce w uniwersum zwanym Mushroom Kingdom. Designerzy Nintendo odwalili kawał dobrej roboty! Czy zastanawialiście się jednak kiedykolwiek, jak w rzeczywistości wygląda ta praca? Narratywistyczna gra, z elementami gamizmu. Uczestnicy wcielą się w role członków grupy kreatywnej Nintendo. Każdy będzie odpowiedzialny za jedną z kluczowych postaci serii Mario. Znajdą się wśród nich: Mario, Luigi, Peach, Toad i Bowser. Cele i plany pracowników grupy będą przenikały się z marzeniami i przygodami fikcyjnych postaci. Prześledzimy kilkadziesiąt lat ich historii i zobaczymy jak mogłaby wpłynąć na grupę. Będzie praca w zespole, burzliwe spotkania i trudne decyzje. Będą goniące terminy, prywatne cele i mieszanie życia prywatnego z pracą. Będzie brutalny świat biznesu, w którym nie wszystko złoto, co się świeci.
(UWAGA: Obowiązkowe warsztaty: sobota, 9.4.2016, godz: 8:30-9:30.)

 

Bezimienni – Tomasz 'Vali’ Kwarciński

sobota, 9.4.2016, godz: 14:30-17:30

Gra zainspirowana filmem „Dwunastu gniewnych ludzi” (12 Angry Men). Znajomość filmu będzie pomocna w odgrywaniu postaci, ale nie jest konieczna. Ułatwi wejście w klimat. Uczestnicy wcielą się w postacie sześciu ławników. Mają tylko jedno zadanie – wydać werdykt w sprawie o wielokrotne morderstwa. Muszą wybrać pomiędzy winny czy niewinny. Nie ma tu wielkiej tajemnicy do rozwikłania, nie ma intryg czy przekupstwa. Nie będzie walki, a przynajmniej tej fizycznej. Ale nie będzie łatwo. Ścierać się będą przekonania i opinie. Będziecie walczyć na słowa, na uczucia i emocje. Czy logika wystarczy by wygrać, przełamać stereotypy? Czy wierność swoim przekonaniom pozwoli powiedzieć jestem zwycięzcą? W grze może pojawić się tematyka przemocy, uzależnień czy dyskryminacji. W trakcie mogą pojawić się wulgaryzmy – gra przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.
(UWAGA: Gra tylko dla osób pełnoletnich.)

 

Nadejdą ciepłe deszcze – Agnieszka 'Plusz’ Rogowska

sobota, 9.4.2016, godz: 14:30-18:30

Opowieść o różnych spojrzeniach na jedną sprawę, o wspomnieniach, o tym co jest prawdą, a co tylko wytworem umysłu. Mistyczna opowieść o tym co czyni nas ludźmi, osadzona w realiach wojny niedalekiej przyszłości. Klimat: Życie jest piękne, Starość Aksolotla, Rashomon.

 

Not Happy Ending Story – Weronika 'Gwen’ Pęter

sobota, 9.4.2016, godz: 14:30-17:30

Larp opowiada historię relacji mężczyzny z dwoma kobietami oraz powiązań między nimi. Z pozoru typowa sytuacja zamienia się w spiralę kłamstw i niedomówień. Okoliczności zmierzają w jednym kierunku – czy doprowadzą do tragedii?