– Lublin Lubi Larpy

Założenia gry

Opowieść

Oddajemy w Wasze ręce grę stworzoną po to, żebyście mogli w niej snuć swoje historie, rozwijać opowieści. Dlatego tworzymy wspomnienia, relacje, dylematy. Obdarowujemy postaci możliwością samodzielnego podejmowania decyzji i realizowania ich. Działania postaci są napędzane ich motywacjami, relacjami z innymi, emocjami. Wierzymy, że każdy chce stworzyć piękną, wyjątkową historię, a czasami piękno można znaleźć całkiem daleko od wygranej, zrezygnowanie z dążenia może mieć większą wartość i tworzyć o wiele bardziej satysfakcjonującą opowieść niż osiągnięcie celu.

Odmieńcza codzienność

Zależy nam na tym, żebyście na chwilę mogli przenieść się do tego świata, poczuć zmęczenie ucieczką, trud życia jako Odmieniec, ale też radość z chwili wytchnienia, zadowolenie ze spotkania znajomych twarzy. Rezygnujemy z ratowania świata, dworskiej polityki, wielkich sekretów na rzecz lokalnych konfliktów, personalnych problemów, małych zazdrostek i przyjaźni, zawiązanych przez wspólne dzielenie życia. Chcemy przyszykować dla was drobne tradycje, znane w Przystani gry, które pomogą wam wczuć się w życie towarzyskie tego miejsca.

Baśniowość

W znaczeniu najbardziej dosłownym – tworzymy postaci inspirowane tymi, które znacie z baśni. Jednak nie dostaniecie konkretnej informacji, a jedynie garść elementów mogących was naprowadzić na to, kto jest literackim pierwowzorem Waszej postaci. Stać się może też tak, że w czasie eksplorowania historii zorientujecie się, że w różnych wątkach gracie różne role, a dobra wróżka, z perspektywy kogoś innego, może okazać się złą czarownicą.

Baśniowość to dla nas jednak również coś więcej – to cały klimat gry, aura tajemniczości, magii, która ją otacza. Damy Wam jej jak najwięcej – w historiach postaci, lokalizacji, scenografii, w muzyce, jednak mamy nadzieję, że Wy również wniesiecie ją swoim odgrywaniem, bajkowymi stylizacjami, tworząc wspólnie atmosferę odmieńczej Przystani.

Przystań Niedokończonych Opowieści: