– Lublin Lubi Larpy

O czym jest ten larp

Akcja larpa rozgrywa się w Przystani – niewielkiej, drewnianej karczmie, która istnieje pomiędzy jawą a snem, na granicy rzeczywistości. Wiedzie do niej wiele ścieżek, z Gąszczu czy ze świata ludzi. Jest to miejsce otwarte dla każdego Odmieńca – niektórzy znajdują je przypadkiem, błądząc po Gąszczu, inni trafiają po długich poszukiwaniach tajemniczej chatki, o której krążą niezliczone opowieści. Przystań jest miejscem, gdzie nie sięga moc Panów, żaden Ogar nie może dopaść swojej ofiary i każdy stara się unikać przemocy. Tutaj, pomimo drobnych kłótni i niesnasek, wszyscy starają się być przyjaźni, dzielić się tym, co mają, pomagać tym, dla których los był mniej przychylny.

W noc Trzynastej Pełni wszyscy Odmieńcy zbierają się w Przystani – niektórzy po to, by uchronić się przed mocą Panów, która podobno tego dnia jest najsilniejsza. Przystań staje się wtedy dla nich bezpiecznym miejscem, dającym schronienie. Inni z kolei lubią klimat, jaki tego dnia panuje w karczmie – świąteczny nastrój celebracji wspólnoty, jaką tworzyli. Przez pozostałe dni roku każdy radził sobie tak, ja potrafił, często samotnie. Jednak w Noc Panów rozmawiali, mogą śmiać się, pić wino, tańczyć, dzielić się wieczerzą i opowieściami.

Pomimo tego, że Trzynasta Pełnia jest wyjątkowa, to raczej ze względu na jej symboliczne znaczenie dla społeczności, możliwość spotkania ze starymi znajomymi lub ucieczkę ze świata pełnego zagrożeń, niż przez to, że tego dnia miałyby mieć miejsce istotne, podniosłe wydarzenia. Każda historia, opowieść może okazać się zaskakująca, jej rozwiązanie niespodziewane, jednak ten dzień nie okaże się mieć innego, ukrytego znaczenia. Może okazać się wyjątkowy, przełomowy dla każdego Odmieńca jedynie w jego własnej, małej opowieści.

Czas akcji przypada na okres dwudziestolecia międzywojennego w świecie ludzi, jednak dla waszych postaci nie ma to znaczenia- już do tego świata nie należą. Nie skupiamy się też na odwzorowywaniu strojów związanych z epoką, chcemy skupić się na baśniowej stylistyce. Dla większości postaci, które żyją w Gąszczu, aktualna data nie ma znaczenia, a ubiór odzwierciedla ich osobowość, charakter, warunki życia, nie aktualną modę.

Przystań Niedokończonych Opowieści: