– Lublin Lubi Larpy

Czekamy na Was na LubLarp Festiwalu!

Ile osób trzeba, by zorganizować festiwal? Nie wiemy, ale LubLarp Team radzi sobie w czternaście osób. 😀 Poznajcie ludzi, dzięki którym już w ten weekend spotkamy się w Lublinie.

Koordynacja

Jeden, by wszystkich zgromadzić, jeden, by wszystkimi rządzić. Koordynator festiwalu Jakub ‘Shonsu’ Barański podjął się zadania połączenia wszystkich pionów i trzymania ręki na pulsie. Gasił niejeden pożar, przypominał o terminach, a im bliżej festiwalu, tym częściej pojawiał się na organizatorskich czatach. Jego celem jest ciągłe ulepszanie wydarzenia i rozwijanie LubLarp Teamu – dzięki temu w tym roku zyskaliśmy kolejne, cenne osoby w zespole.

Jakub Barański

Program

Nie byłoby festiwalu larpowego bez larpów. Natalia Rożek i Emi Kowalska zadbały, aby na LLF trafiły same perełki, co doskonale widać po wysokiej sprzedaży biletów. Do ich obowiązków należało nie tylko poszukiwanie ciekawych gier, ale i trudny wybór, które z nich przyjąć na festiwal. Osobą, dzięki której plebiscyt „gram, oceniam, nagradzam” wrócił w odświeżonej formie, jest Michał Socha. Spodziewajcie się od niego wiadomości po każdym zagranym larpie!

Natalia Rożek
Emi Kowalska
Michał Socha

Logistyka

Kiedy jej nie widać, to znaczy, że działa. Spełniają wasze larpowe marzenia, budują wrota do innych wymiarów i bezpieczne ogniska. Potrafią zmienić niepozorną salę w disco club, a czasem sprzątają podłogę z kilku litrów mieszanki wody z kisielem. Szefową tego pionu jest Kaja Skorzyńska, a w pracy wspierają ją Katarzyna Patyra, Michał Socha, Eryk Litwinek i Melania Pełczyńska-Socha. To właśnie ta drużyna ma najwięcej pracy podczas trwania festiwalu.  

Kaja Skorzyńska
Katarzyna Patyra
Eryk Litwinek

Zapisy

Dzięki nowemu modelowi zapisów wiele osób, które wcześniej nie miały szans zdobyć biletów, pojawi się na LubLarp Festiwalu. Za niezwykły tetris miejsc, przyjmowanie zwrotów i kolejne tury zapisów odpowiedzialne były głównie Klaudia Toruń i Aleksandra Kiebasz-Chmielewska. Przy pomocy Anny Jakubowskiej i Jakuba Barańskiego udało im się sprawnie przetestować nową formułę oraz narzędzia. W ciągu ostatnich tygodni dziewczyny wymieniły z wami setki maili!

Klaudia Toruń
Aleksandra Kiebasz-Chmielewska

Finanse i formalności

Kolejni ukryci w cieniu bohaterowie, na których czele stoi Melania Pełczyńska-Socha. Dzielnie przeklikuje się przez excelowe tabelki, sprawdza wyciągi i pilnuje budżetu. W sprawach prawnych możemy liczyć na wiedzę Macieja ‘Vonena’ Korpika, a wszystko to pod bacznym okiem Jakuba ‘Shonsa’ Barańskiego. Mamy nadzieję, że przeczytaliście regulamin festiwalu! 😉

Melania Pełczyńska-Socha
Maciej Korpik

Komunikacja i promocja

W tym dziale nie wystarczy pamiętać o przecinkach. 😉 Czytelność, inkluzywność i przystępność są równie ważne. Za kontakt z uczestnikami odpowiada Anna Jakubowska, która pod okiem Marcina ‘Słowika’ Słowikowskiego, twórcy graficznej strony festiwalu, przejęła rolę liderki tego pionu. Konsultowała publikowane treści i tworzyła wpisy na stronę, a pomoc Adrianny Prasał okazała się w tej kwestii nieoceniona. Ich praca zaczęła się na długo przed festiwalem i nie prędko się skończy.

Anna Jakubowska
Adrianna Prasał
Marcin Słowikowski

Partnerzy

LubLarp Festiwal nie odbyłby się bez wsparcia Fundacji Teatrikon, która od wielu lat wspiera nasze działania i pomaga z kwestiami formalnymi. Współpraca działa w dwie strony: członkowie LubLarp Teamu prowadzili m.in. larpy dla młodzieży w ramach organizowanego przez Teatrikon konkursu teatralnego „Zwierciadła”.

W tym roku zdobyliśmy nowego partnera – Centrum Kultury w Lublinie. Mamy nadzieję na owocną współpracę i powrót do przestrzeni tego miejsca w następnych latach!