– Lublin Lubi Larpy

Miskatonic Madness – kolory postaci

Kolor postaci to najważniejszy zestaw informacji potrzebnych do odgrywania postaci w larpie Miskatonic Madness. W kilku prostych zdaniach: określa postać, opisuje podejście do świata i innych osób, zaznacza ważne cechy lub wady, oraz to jak stereotypowo jest postrzegana w społecznościach. Do każdego koloru dodane są cztery słowa-klucze, które mogą stanowić inspirację do gry lub zahaczki do kreowania ciekawych scen i wątków. Wszystkie informacje mogą być w dowolny sposób interpretowane i rozwijane przez Osoby Grające. Kolor postaci ma zastosowanie w zasadach i mechanikach gry. W związku z tym mile widziane są wyraźne elementy kostiumów (lub całe kostiumy) we wskazanym kolorze postaci (mogą być świecące w ciemności!).

CZERWONY
Osoby czerwone uwielbiają posiadać kontrolę i nienawidzą kiedy coś je zaskakuje. Pragną nadawać ton wydarzeniom i osobom wokół. Poczucie władzy jest dla nich niesamowicie pobudzające. Dobrze jest mieć z nimi dobre relacje, a jeszcze lepiej należeć do paczki kogoś z nich. Osoby czerwone są bardzo niecierpliwe i jeżeli tylko cokolwiek idzie nie po ich myśli, to łatwo się irytują i denerwują. W stresujących momentach zdarza im się działać impulsywnie, podejmować nieprzemyślane decyzje bez analizowania konsekwencji.

słowa-klucze: kontrola, pobudzenie, niecierpliwość, władza

POMARAŃCZOWY
Osoby pomarańczowe to silne i zdecydowane jednostki. Nie boją się brać od życia tego, na co mają ochotę. Nie muszą się na nikogo oglądać i daje im to poczucie wyzwolenia i wolności. Czują satysfakcję, kiedy są podziwiane. Zawsze są gotowe rzucić wszystko, żeby pomóc bliskim, ratować dzień… i zrobić wrażenie na innych. Miewają tendencje do agresywnych zachowań, kiedy coś im się nie udaje. Czasami po prostu bezpieczniej być poza zasięgiem ich rąk…

słowa-klucze: podziw, wyzwolenie, agresja, alarm

ŻÓŁTY
Osoby żółte to dusze towarzystwa, zawsze gotowe do rzucenia śmiesznego żartu, który rozluźni atmosferę. Zależy im na dobrym samopoczuciu osób wokół nich, ale wolą skupiać się na tych o poglądach i zasadach podobnych do ich własnych. Często zastanawiają się, co kieruje innymi ludźmi i uważają się za osoby empatyczne. Z drugiej strony, dobrze wiedzą, że w stresujących sytuacjach trzeba myśleć w pierwszej kolejności o sobie. Zaufać osobie żółtej… to skomplikowane.

słowa-klucze: humor, zrozumienie, zdrada, zaufanie

ZIELONY
Osoby zielone chcą zmieniać świat i czasami wydaje się, że są gotowe na zderzenie z pędzącym pociągiem, jeżeli może to pomóc w osiągnięciu celu. Jest w nich ogromne poczucie wyjątkowości i pragnienie, że zostaną docenione za swoje trudy. Niewiele jest granic i zasad, których nie są gotowe przekroczyć, żeby doprowadzić do pożądanych zmian i przekonać do nich innych. Jednak jedno złe słowo i można stać się obiektem ich wrogości… i absurdalnych oskarżeń.

słowa-klucze: bunt, odrodzenie, trucizna, występek

NIEBIESKI
Osoby niebieskie chcą czerpać z życia pełnymi garściami i wierzą, że prędzej czy później to nastąpi. To osoby niestrudzone, które nigdy nie kończą zadawać pytań i szukać odpowiedzi. Ich zdecydowanie bywa zaraźliwe, a każda rozmowa z nimi to szansa, na kolejną niezwykłą ciekawostkę lub intrygującą tajemnicę. Kiedy mają dobry dzień, nie ma lepszego towarzystwa. Jednak kiedy ich teorie przestają się sprawdzać, to można trafić na litanię wątpliwości i pesymistycznych myśli.

słowa-klucze: odkrycie, pewność, wątpliwości, tajemnica

FIOLETOWY
Osoby fioletowe są przeświadczone o własnej wyjątkowości i cechują się bardzo silnym ego. Jednocześnie czują dużą i nieustającą potrzebę udowadniania tych przekonań wszystkim innym. W żadnej kwestii nie przyjmują do wiadomości odmowy ani zakazu. Czasem może wydawać się, że samo przebywanie w ich towarzystwie może dodawać splendoru i poczucia wyjątkowości. Wiele osób z tego korzysta, ale nie brakuje takich, które mówią o fioletowych osobach, że tylko mącą i manipulują.

słowa-klucze: wyrachowanie, wyjątkowość, prowokacja, pożądanie

Miskatonic Madness — archetypy postaci
Miskatonic Madness — wpis główny