– Lublin Lubi Larpy

LubLarp Festiwal 1/5

Już niebawem koniec października i pełen atrakcji listopad (m. in. Falkon i ostatnie warsztaty LubLarp), a zaraz po nim grudzień, w którym także nie zabraknie wydarzeń larpowych. Jednym z nich będzie LubLarp Festiwal. Zapraszamy Was na stronę LubLarp Festiwalu, gdzie będziecie mogli zapoznać się z formułą wydarzenia. Tym, którzy odwiedzili tej (tak odległej wiosny) Zieloną Górę i wzięli udział w Replay’u, na pewno nie jest ona obca.

Od dziś do końca października zaprezentujemy Wam 5 gier, które zostały dostrzeżone i pozytywnie ocenione przez znawców tematu, otrzymując nominację bądź nagrodę w jednym z konkursów larpowych. Także możecie mieć pewność, że naprawdę warto wziąć w nich udział. Zapisy wystartują z początkiem listopada i będą trwały do wyczerpania miejsc. Niewykluczone, że pojawią się także inne atrakcje, wszak przed nami jeszcze druga educja konkursu Larpy Najwyższych Lotów…

Pierwszą z festiwalowych gier jest nagrodzony tytułem Best Larp podczas tegorocznej Avangary larp „Pewnego razu w Ombreville” autorstwa Patryka Stryjewskiego i Anny Gęślickiej.

 

Czy ludzka dusza może rzucać cień? Jak reaguje społeczność, która ryzykując własnym życiem ratuje bliźnich? Jak cienką jest granica między poczuciem wdzięczności, a ciążącą na barkach zależnością?

Stańcie się potworami wraz z mieszkańcami Ombreville. Stoczcie walkę o własne dusze, zamieszkajcie w okupowanej Francji i ukrywajcie w miasteczku uciekinierów z obozu koncentracyjnego.

 

Pewnego razu… to opowieść o ludzkiej naturze. Opowieść o strachu, zawiści, plotkach prowadzących do nieszczęść.

Trochę tu patriotyzmu, trochę obmierzłej kolaboracji. Trochę tu lojalności i trochę zdrady. Trochę tu małomiasteczkowości, trochę otwartości. Najważniejsze jednak, że bardzo dużo tu człowieka. O tym, czy w pozytywnym, czy negatywnym, obrzydliwym tego słowa znaczeniu sami zdecydujecie w ciągu kilku godzin LARPa.

Tak, tworząc go inspirowaliśmy się trylogią „U.S.A” Larsa von Triera. Z filmów tego reżysera uczyliśmy się swojego cynizmu i zamiłowania do obnażania ludzkiej, wewnętrznej brzydoty oraz filozofii, według której w swoich bliźnich należy przede wszystkim wątpić.

W ramach hołdu zachowamy jego surowość scenografii. Ściany domów oznaczymy leżącą na podłodze żółtą taśmą, obiekty podpiszemy kredą. Będzie smacznie i spartańsko. Przejrzymy Was na przestrzał.

Forma: Chamber larp
Konwencja: II wojna światowa
Czas trwania: 6 h
Liczba uczestników: 16-26
Autorzy: Patryk Stryjewski, Anna Gęślicka
Prowadzący: Patryk Stryjewski, Anna Gęślicka

Best Larp w konkursie Ava Larp 2014