– Lublin Lubi Larpy

LubLarp Festiwal 19/20 – bilety

Już za chwilę rusza sprzedaż biletów na Lublarp Festiwal, w związku z tym mamy dla Was informacje odnośnie wejściówek na gry.

Jedyny koszt udziału w LubLarp Festiwalu wiąże się z zakupem biletów na wybrane przez siebie gry. Bilety na wszystkie larpy będą w tej samej cenie i dotyczą pełnoprawnej roli w larpie – udział w charakterze widowni, roli epizodycznej lub roli statysty (jeśli są przewidziane) jest bezpłatny.

Odbędą się tylko te gry, na które zostanie sprzedane minimum zakładanych biletów. Jeśli do 6 grudnia nie zbierze się komplet graczy, osobom, które zakupiły bilety, zaproponujemy zamianę ich na inną z dostępnych gier lub zwrot pieniędzy (na zasadach obowiązujących w sklepie). Ze wszystkimi osobami, które zakupią bilety będziemy kontaktować się drogą mailową.

Zakup biletów jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu wydarzenia oraz zgodą na wykorzystanie wizerunku na zdjęciach z festiwalu (o które poprosimy każdego uczestnika pisemnie przy akredytacji).

Zmiany i usprawnienia

Proponujemy Wam cały szereg zmian, związanych z problemami, z którymi się dotychczas mierzyliśmy, uwzględniających Wasze uwagi, pomysły oraz opartych na naszych kilkuletnich doświadczeniach w organizacji Lublarp Festiwalu i zarządzaniu biletami – od momentu sprzedaży, aż do chwili, gdy gracz ze swoją wejściówką przychodzi na grę.

Zacznijmy od najważniejszego – by zapewnić Wam sprawny i maksymalnie mało awaryjny zakup biletów, zdecydowaliśmy się skorzystać z dedykowanej platformy sprzedażowej evenea.pl (dla ułatwienia zakupów polecamy zarejestrowanie się w serwisie przed otwarciem sprzedaży). To usprawnienie wiąże się z wyższą ceną, jednak wierzymy, że Wam, tak jak i nam zależy na tym, by Lublarp Festiwal mógł stawać się lepszy, bardziej profesjonalny i przebiegać sprawniej. Chcemy oferować Wam pewien standard, który ma swoje odzwierciedlenie w cenie biletu.

By zniwelować problem zakupu dużej puli biletów przez niewielką liczbę osób z najszybszym łączem, nieprzemyślanych zakupów w chwili otwarcia sprzedaży oraz zakupu wyłącznie w celu dokonania wymiany, postanowiliśmy wprowadzić 3 nowe zasady:

  1. Bilety na larpy są imienne, co oznacza, że nie można przekazać ich innej osobie.
  2. Jedno zamówienie dotyczy jednego larpa, każda kolejna gra to nowe zamówienie. 
  3. W jednym zamówieniu można kupić maksymalnie dwa bilety. 

W przypadku kupna dwóch biletów, osoba kupująca jest zobowiązana podać nazwiska obydwu osób, a także bierze na siebie kwestię przekazywania drugiej osobie wszelkich materiałów (formularze, ankiety, karty postaci), które będą przesyłane mailem.

Sprzedaż biletów

Zgodnie z zapowiedziami informację o sprzedaży biletów udostępniamy wcześniej, aby każdy zdążył się z nią zapoznać, a jej start przesunęliśmy na wtorek po zakończeniu długiego weekendu.

Sprzedaż biletów na LubLarp Festiwal rozpocznie się 12 listopada 2019 (wtorek) o godzinie 20:00 i będzie trwała do 9 grudnia 2019 (poniedziałek przed LLF) do godziny 23:59. 

Koszt biletu to 59 zł.  Zgodnie z zasadami evenea.pl na dokonanie płatności są 3 dni (dla płatności online) lub 6 dni (dla przelewów tradycyjnych). Osoby kupujące bilet bezpośrednio przed wydarzeniem prosimy o przesłanie nam potwierdzenia przelewu na info@lublarp.pl. 

Osoby, które chcą zrezygnować z udziału w grze, mają możliwość zwrotu biletu do 6 grudnia włącznie. Zwrócone bilety wracają do puli sprzedaży na evenea.pl, co pozwoli cały proces zamiany wejściówek na gry pozostawić na oficjalnych, klarownych i równych dla wszystkich zasadach.

Bilety w przedsprzedaży

Przy poprzedniej edycji festiwalu zaproponowaliśmy wam karnety vip, dla osób, które chciały mieć pewność, że uda im się dostać na wymarzoną grę i były w stanie zapłacić więcej. Tym razem postanowiliśmy zachować ideę, ale usprawnić proces. Osoby zainteresowane taką opcją mogą skorzystać z przedsprzedaży biletów. 

Przedsprzedaż będzie trwała od 5 listopada (wtorek) od 20:00 do 8 listopada (piątek) do 23:59. Trafi do niej 30% miejsc na daną grę (z proporcjonalnym podziałem płciowym postaci). Cena biletu w przedsprzedaży wynosi 89 zł. Bilety zakupione w przedsprzedaży nie podlegają zwrotowi.

Dzięki wprowadzeniu biletów w przedsprzedaży udało nam się zniwelować część kosztów i zminimalizować podwyżkę cen biletów oraz zapewnić twórcom programu niższy bilet. Dodatkowo, jeśli bilety będą cieszyły się dużym powodzeniem, to nadwyżkę przekażemy w formie voucherów na nasze wydarzenia i larpy w roku 2020 dla wolontariuszy, którzy podczas wydarzenia ciężko pracują, aby inni mogli grać.

Bilety dla twórców programu

Zależy nam na tym, aby docenić twórców, którzy angażują swoją pracę i czas, prowadząc gry w trakcie Lublarp Festiwalu. W związku z tym zdecydowaliśmy, że to właśnie oni jako pierwsi będą mogli nabyć po jednym bilecie na dowolną wybraną grę – jeszcze przed otwarciem oficjalnej przedsprzedaży i w niższej cenie 49 zł.

Twórcy programu będą mogli kupić bilet od 2 listopada (sobota) od 20:00 do 4 listopada (poniedziałek) do 23:59. Wszelkie niezbędne informacje i linki wyślemy naszym twórcom mailem w najbliższych dniach. 

Bilety rezerwowe

Z naszego doświadczenia wynika, że po zamknięciu sprzedaży biletów a nawet w czasie festiwalu dochodzi do zmian w liście graczy. Czasami trzeba szukać zastępstwa przed samą grą. W związku z tym, zdecydowaliśmy się wprowadzić dodatkową opcję – możliwość nabycia biletu rezerwowego i wejście do gry z listy rezerwowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu o wiele łatwiej będzie nam zapewnić komplety w obsadach, a Wam – zdobyć miejsce na grze. Jak to działa?

Wszystkie larpy w programie poukładane są w bloki rozpoczynające się w tym samym czasie: w piątek o 17:00 i 20:00, w sobotę o 10:00, 15:00, 20:00 oraz w niedzielę o 10:00. Jeśli w danym slocie sprzedane zostaną wszystkie bilety na odbywające się gry – na platformie pojawią się bilety rezerwowe na ten blok. 

Bilety rezerwowe są bezzwrotne i kosztują 9 zł. Obowiązują nie na konkretnego larpa, tylko na konkretną godzinę. Bilety na dany slot będą dostępne tylko dla osób, które nie posiadają biletu na grę w danym bloku programu.

Tuż przed każdą grą sprawdzana będzie lista obecności graczy. Jeśli kogoś będzie brakować – organizatorzy zaproponują udział w grze kolejnym osobom z listy rezerwowej. Lista rezerwowa dotyczy tylko zmian w obsadzie gry na miejscu, w czasie festiwalu. Wszystkie wcześniej zwrócone bilety będą znów pojawiać się w sprzedaży. Jeśli uda Ci się w ten sposób nabyć bilet na larpa odbywającego się w czasie, w którym już masz wejściówkę rezerwową – daj nam znać i zwrócimy Ci pieniądze za bilet rezerwowy (to jedyna opcja), sami też to znajdziemy i zrobimy ale będzie szybciej jak nas powiadomisz.


Mamy nadzieję, że dzięki tym usprawnieniom łatwiej będzie każdemu nabyć bilet na wymarzonego larpa. Zadbamy o to, co leży po naszej stronie, jako organizatorów, jednak Ty też możesz pomóc – podchodź odpowiedzialnie do kupowania biletów, przemyśl, czy je wykorzystasz, informuj nas o zmianach i pomyłkach – możemy pomóc rozwiązać problem tylko wtedy, kiedy będziemy o nim wiedzieć. Współpracując możemy sprawić, że bilety na larpy rozejdą się bez konieczności wymiany i odsprzedawania ich w kolejnych obiegach i szukania zastępstw na ostatnią chwilę.