– Lublin Lubi Larpy

5 powodów do przyjścia na Konferencję Larpową, nawet jeśli nie wiesz, co to larp

Już w ten weekend w Lublinie ma miejsce prawdziwa gratka dla miłośników larpowania: Konferencja Larpowa. A co, jeżeli Ty nie masz bladego pojęcia o larpach, a słowa „jeepform” lub „enpec” brzmią dla Ciebie jak czarna magia? Czy warto wyjść z domu i udać się do Centrum Spotkania Kultur? Jasne, że tak! Dajemy 5 powodów, dla których z pewnością będziesz się dobrze bawić na Koli.

Masz ogromną szansę znaleźć sobie nowe hobby.

Larpy stają się coraz popularniejsze w Lublinie. Sprawdź, czym ludzie się tak jarają i dlaczego z taką łatwością wciągają się w to coraz bardziej. Może Tobie również się spodoba? Dzięki larpom gracze przeżywają wiele rozmaitych żyć i współtworzą światy osadzone w tylu realiach, ile jest w stanie wymyślić ludzki umysł. Czy to nie cudowne przenieść się chociaż na kilka godzin do innej czasoprzestrzeni?

Posłuchasz prelekcji z naprawdę różnorodnych dziedzin.

Tak, oczywiście, wszystkie wystąpienia spaja zagadnienie larpów, ale mimo to tematy są bardzo zróżnicowane. Nauczysz się między innymi, jak pracować w grupie, jak wykreować ciekawą postać, jak ćwiczyć ekspresję ciała, jak stosować nowe rozwiązania edukacyjne z wykorzystaniem larpów i, uwaga, jak w prosty sposób stworzyć 20-metrowy grobowiec!

Poznasz dużo pozytywnie zakręconych ludzi.

Twórcy i uczestnicy larpów to osoby pełne pasji, otwarte, tryskające pomysłami. Nic dziwnego, gdyż larpowanie ogromnie rozwija kreatywność i umiejętności komunikacyjne. Larpowcy chętnie sprawią, że w ich gronie poczujesz się komfortowo. Przygoda z Kolą może się dla Ciebie zakończyć przyjaźniami na całe życie.

Weźmiesz udział w Gorączce Sobotniej Nocy.

Za tą nazwą kryje się sobotnia przebierana impreza, na którą masz wstęp jako uczestnik Koli. Temat przewodni to ulubiony bohater larpowy, a że larpów wyprodukowano całkiem sporo, zapewne zobaczysz i kobiety w barokowych sukniach, i wojowników, i księży, i elfy, i co tylko dusza zapragnie. Możesz dołączyć, przebierając się, jak tylko chcesz.

Na Kolę wejdziesz zupełnie za darmo.

Wszystkie opisane atrakcje – i jeszcze więcej – masz w zasięgu ręki. Wystarczy tylko, że zarejestrujesz się jako uczestnik. Na co jeszcze czekasz? Wypełnij swoje zgłoszenie tutaj: http://kola.org.pl/2018/formularz_uczestnicy/. Poza tym dołącz do wydarzenia. Zapraszamy!