– Lublin Lubi Larpy

24h z larpami

Larpujemy w maju w Lublinie! 24h z larpami to wydarzenie, na którym każdy może wziąć udział w wybranej przez siebie grze. Przygotowaliśmy dla Was cztery larpy, które odbędą się na przestrzeni dwóch dni. Zapraszamy do Domu Kultury Narnia 16 i 17 maja. Startujemy w samo południe, wstęp jest darmowy! Formularz, który służy do zapisów na larpy znajdziecie pod adresem http://goo.gl/forms/oWPpscEzaR. Koniecznie śledźcie też wydarzenie na Facebooku.

Czas: 16 i 17 maja, godz. 12:00-22:00
Miejsce: Dom Kultury Narnia, ul. Lwowska 12, Lublin
Wstęp wolny!

Zapraszamy,
LubLarp Team
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”

 

PROGRAM:

SOBOTA

13:00 Larp Cykliczny „Czarne chmury nad Frimmergimmberbauch” – Emilia Kowalska, liczba graczy: dowolna

18:00 Klątwa posiadłości Whately – Aleksandra 'Akashne’ Bromblik, liczba miejsc: 12 (4 role żeńskie, 8 ról męskich)

NIEDZIELA

13:00 Kontener A – Aleksandra “Akashne” Bromblik, liczba miejsc: 10

17:00 Birdman – Jakub 'Shonsu’ Barański, liczba miejsc: 6 (3 role żeńskie, 3 role męskie)

 

OPISY GIER:

Larp Cykliczny „Czarne chmury nad Frimmergimmberbauch”
Prowadząca: Emilia Kowalska
Liczba graczy: dowolna

Księstwo Frimmergimmbermauch przeżywa żałobę. Młody książę Nyeogarh nie jest gotowy na przejęcie korony. Poszukiwany jest książęcy namiestnik, ktoś, kto okaże się godny władania Frimmergimmberbauch, pokonując polityczne spiski i nadprzyrodzone siły. Nadchodzi czas magii i nad Frimmergimmberbauch pojawiają się czarne chmury…

***

Klątwa posiadłości Whately
Prowadząca: Aleksandra 'Akashne’ Bromblik
Liczba miejsc: 12 (4 role żeńskie, 8 ról męskich)

Drama tocząca się podczas aukcji, na której licytacji poddana zostanie kolekcja okultystycznych przedmiotów należących do zmarłego przed dwoma tygodniami Alexa Whately. Tragicznie zmarły właściciel padł ofiarą słynnego “Wampirycznego Zabójcy”, grasującego od wielu miesięcy po Nowej Anglii. Gwoździem programu będzie licytacja “Necronomiconu” w tłumaczeniu Oliusa Wormiusa. Na miejscu zebrało się bardzo wiele dziwnych grup i figur, zarówno zainteresowanych “Necronomiconem”, jak i związanych z morderstwami “Wampirycznego Zabójcy”.

Larp autorstwa Franka Branhama w klimacie filmów grozy lat 60. XX wieku, prozy Lovecrafta, wampirów i szeroko pojętego okultyzmu. Świetna gra dla początkujących larpowców.

***

Kontener A
Prowadząca: Aleksandra “Akashne” Bromblik
Liczba miejsc: 10

Dziesięć osób. Jedna cela. Jedna godzina. Wszystko może się wydarzyć.

***

Birdman
Prowadzący: Jakub 'Shonsu’ Barański
Liczba miejsc: 6 (3 role żeńskie, 3 role męskie)

Larpowa adaptacja filmu „Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)”. Gra nie będzie w 100% wierna oryginałowi i skupi się tylko na wybranych wątkach filmowego pierwowzoru. Uczestnicy wcielą się w postaci zaangażowane w przygotowanie i wystawienie sztuki na deskach słynnego broadwayowskiego teatru. Gra będzie cechowała się dużą umownością. W jej trakcie uczestnicy otrzymają możliwość stworzenia wspólnej opowieści o kilku dniach poprzedzających premierę. W tym, ostatnich próbach, prapremierach i wreszcie samej premierze. Całość będzie próbą stworzenia pewnego rodzaju komentarza do pojęć takich jak: teatr, sztuka, artysta, popularność, sukces, ambicja. Nie będzie tu epickich scen, wielowątkowych intryg czy rozwiązywania zagadek. Spodziewać się można raczej dużej dawki mówienia, przemyśleń, komentowania i oceniania rzeczywistości i innych osób. Grę poprzedzą obowiązkowe warsztaty.

UWAGI:
1. Film Birdman to świetna produkcja, która została nagrodzona Oscarem w kategorii najlepszy film. Gra z pewnością zdradzi pewne elementy tej historii, więc jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z filmem, to zastanówcie się dwa razy nad udziałem w grze.
2. Ważnym elementem gry będą monologi wygłaszane i oceniane przez graczy. Każdy z uczestników będzie musiał zmierzyć się z tym zadaniem i tematem wskazanym przez prowadzącego. Ten element zostanie przećwiczony na obowiązkowych warsztatach, które poprzedzą grę.
3. W trakcie gry obowiązuje zasada no pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza.
4. W grze może pojawić się tematyka uzależnień, dyskryminacji oraz wulgarny język, ale żaden z tych elementów nie jest głównym tematem gry.

Wstęp fabularny:
Riggan Thomson, aktor odgrywający niegdyś filmową postać kultowego superbohatera, wyznacza sobie zadanie wystawienia sztuki na deskach słynnego teatru przy Broadwayu. Cel nie jest łatwy do osiągnięcia, a przygotowania są najeżone nieoczekiwanymi trudnościami i zwrotami akcji, które często dotyczą spraw dużo bardziej przyziemnych, niż broadwayowska sztuka. Do premiery pozostał mniej niż tydzień, a jakby problemów było mało, na skutek nieszczęśliwego wypadku, z udziału w spektaklu musiał zrezygnować jeden z głównych aktorów. Kto wie, jak rozwinie się ta sytuacja i czy zwycięsko wyjdzie z niej Sztuka, czy problemy dnia codziennego…